Czemu Suszony Burak?

Czerwony burak podawany jest w Polskich domach od pokoleń. W postaci barszczu czerwonego, w sałatkach, gotowany, marynowany.

Coraz częściej (dzięki nowej, suszone i sproszkowanej formie) możemy dodawać do również do koktajli, jako zdrowy barwnik do ciast, naleśników, czy domowego makaronu.

Swoje lecznicze właściwości zawdzięcza betalainie. Dzięki temu barwnikowi mamy lepszą odporność, wolniej się starzejemy.

Minimalna dzienna dawka Suszonego Buraka Zdrowe Pola chroni nas przed katarem, uwolni od zgagi i doda sił.

Burak jest rewelacyjnym środkiem krwiotwórczym przez co zapobiega anemii.

Czerwono- fioletowa barwę nadają im betacyjany. Związki te pełnia ważną fukcję w profilaktyce nowotworowej. Zwalczają one wone rodniki, które uszkadzaja DNA i potęgują rzwój raka. Wspomagają również organizm po chemioterapii, w niedokrwistości, anemii, białaczce oraz przeciwdziałają wielu innym nowotworom.

Buraki powinni jadać nadciśnieniowcy. Badacze udowodnili, że azotany obecne w soku z buraków podnoszą we krwi stężenie regulującego ciśnienie tlenku azotu.

Ciekawe przepisy na różnorodne wykorzystywanie Suszonego Buraka Zdrowe Pola znajdziesz na naszej stronie w zakładce Przepisy i artykuły oraz na naszych wszystkich mediach społecznościowych.

#burak #suszonyburak #zdrowepola #czywieszze

Wyróżnione posty
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.